Nagietki, bratki, begonia bulwiasta, stokrotki, róże, czarny bez, aksamitka wąskolistna, groszek, cytryna, pelargonie, chaber bławatek, fiołki wonne i trójbarwne, nasturcje, fuksja, gardenia jaśminowata, fasola wielokwiatowa, mniszek lekarski, hibiskus, malwa, koniczyna łąkowa, ogórecznik, pelargonie, hyzop, jabłoń, pierwiosnki, lawenda wąskolistna… Lista jadalnych kwiatów jest długa (i mało znana), a ich szczegółowe zastosowanie w kuchni zasługuje na osobny artykuł. Słodką dla oczu urodę kwiatów można utrwalić w cukrze – będą wtedy wyjątkową ozdobą, która z każdego deseru uczyni wytworny przysmak.

Składniki:

Białko jaja

Cukier puder

Łyżeczka wódki (w ostateczności wody)

Kwiaty (kilkadziesiąt sztuk – zależnie od wielkości)

Dużo cierpliwości.

Białko energicznie mieszamy z wódką / wodą, aż się spieni. Każdy kwiat przytrzymujemy pensetą i z użyciem pędzelka delikatnie i dokładnie smarujemy go przygotowaną mieszanką, a następnie oprószamy cukrem pudrem i odkładamy (najlepiej na drucianą siatkę). Zostawiamy na 12-36 godzin do wyschnięcia.

Kandyzowanie kwiatów

Smacznego!

Dodaj komentarz

Zielona Czarodziejka

Wierzę w dobre intencje. Kocham zwierzęta i światło świec. Wbrew wszystkiemu nie straciłam zdolności do dziecięcego zachwytu. Ufam swojemu bogu, ale moim kościołem jest natura. Z mięs jem tylko ryby.